İstanbul Valisi’nden Yeşilay’ın projelerine tam destek.


Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman, Yeşilay Yönetim Kurulu heyetiyle birlikte İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’yu makamında ziyaret etti. İstanbul Valisi Mutlu, ziyaret sırasında özellikle kapalı alanlarda sigara tüketimi konusunda sıkı bir mücadele verdiklerini ifade ederek “bu konuda taviz vermiyoruz ve konuyu hep gündemimizde tutuyoruz” dedi.
Yenilenen yönetim kadrosu ile son günlerde projelerini Başbakan Erdoğan, İBB Başkanı Kadir Topbaş ile paylaşan Türkiye Yeşilay Cemiyeti, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’yu da makamında ziyaret etti. Görüşmeye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman, Yönetim Kurulundan üyelerinden Dr. Kerem Kınık, Dr. Mehmet Akif Seylan ve Uzm. Dr. İbrahim Topçu iştirak etti.
Yeşilay’ın yeni vizyonu ve çalışmaları hakkında Mutlu’ya bilgi veren Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. İhsan Karaman; “93 yıldır Yeşilay, bağımlılıklarla mücadelesinde bu önleyici ve bilinçlendirici misyonu üstlenmiş bulunmakta. Yeni yönetim olarak bu noktada azim ve karar sahibiyiz” dedi.
Bağımlılıkla mücadele konusunda tüm sistemlerini yenileyerek yeni projeler ürettiklerini ifade eden Karaman; “Gençliği, geleceği asıl tehdit eden bağımlılıklardır. 23 şube ve 104 temsilcimizle ve Başbakanımızın da talebiyle her ilde bir şube kurarak teşkilatımızı etkin bir şekilde büyütüyoruz. Tüm insanlığın kabul gördüğü bilimsel ve kanıta dayalı çalışmalarımız ve söylemlerimizle hareket edeceğiz” dedi. Karaman, bahar aylarında Başbakanlığın desteği ile Valiliğin de ev sahipliğini yapacağı, alkol üzerine uluslararası bir kongre düzenlemeyi planladıklarını ifade etti.
Yeni yapılanmanın oldukça dinamik ve ümit verici olduğunu ifade eden İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu; “Yeşilay çocukluğumuzdan beri tanıdığımız, iç içe yaşadığımız bir kurumdur. İlkokul yıllarında Yeşilay ve Kızılay kollarında olmak büyük bir imtiyazdı, statüydü bizim için. Yeşilay’ın kendini canlandırmaya ihtiyacı var. Kızılay bir afet olduğu zaman devreye giriyor ancak Yeşilay bağımlılık gibi bir afet ile sürekli karşı karşıya. Bu noktada Yeşilay’ın daha dinamik, daha etkin olmaya ihtiyacı var. Biz elimizden geldiğince sizlere yardımcı olacağız” dedi.
Özellikle kapalı alanlarda sigara tüketimi konusunda sıkı bir mücadele verdiklerini ifade eden Mutlu; “Bu konuda taviz vermiyoruz ve hep gündemimizde tutuyoruz. İlçelere de kaymakamlık dışında merkezden denetleme sistemi kurduk. Denetimleri sıkı tutuyoruz. Çünkü 15 milyonluk bir ülke gibi İstanbul. Kontrollerdeki zafiyetleri de minimuma indirmek için çalışmalarımız devam ettiriyoruz” şeklinde sözlerine devam etti.
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Yeşilay’ın Projelerinde daima destekçi olacaklarını belirtti. Desteklerini takdirle karşılayacaklarını ifade eden Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. İhsan Karaman, Hüseyin Avni Mutlu’ya lale motifli bir tablo takdim etti.

HRA – Haber Revizyon Ajans

© 2016 ATS GRUP TÜRKİYE | TANRI YARATTIKLARINI YARATTIKLARI İLE KORUR!

logo-footer

BİZİMLE İLETİŞİMDE KALIN: