ATS Grup Yönetim Kurulu Başkanı R. Aytekin Türker yenilenebilir enerji kaynaklarından güneş enerjisi hakkında bilgiler verdi.

 

Yenilenebilir Enerji Nedir?

Yenilenebilir enerji Halen çoğu ülkede enerji için ağırlıklı olarak kömür, petrol, doğalgaz kullanılmaktadır. Fosil yakıtlar denilen bu kaynaklar yenilenebilir değildir. Bu kaynaklar hem sınırlıdır. Hem de bir gün bitecektir. Rezervler azaldıkça fiyatı pahalanacaktır. Ats yenilenebilir enerji sistemleri bu ekonomik çöküntü yaşanmadan halkımızın yanında olmak için kendi enerjisini üretebilme imkanını sunabilmektedir.
Fosil yakıtların üretilmesi ve kullanılması ile çevre daha fazla zarar görecektir. Bunun aksine yenilenebilir enerji kaynakları rüzgar enerjisi ve güneş enerjisi sürekli olarak kendilerini yeniledikleri için tükenmezler. Yenilenebilir enerjilerin çoğu direkt ya da indirekt olarak güneşten kaynaklanır. Güneş ışığı ya da güneş enerjisi ısınmak ve aydınlanmak için evlerde ve diğer binalarda doğrudan kullanılırken, elektrik üretmek, su ısıtmak, soğutmak ve çeşitli ticari ve endüstriyel amaçlarla da indirekt olarak kullanılmaktadır. Ats enerji sistemleri konu ile ilgili olarak yeni projeler ile hizmetlerine devam etmektedir.

Temiz enerji kullanımıyla ne kazanılır?

Ev sahibi olarak, yenilenebilir enerji ve enerjisi verimli teknolojileri evinizde otomobilinizde ya da yat’ınızda kullanarak, çevre korunmasına yardım etmiş olacak ve uzun süreli kullanımlarda daha fazla tasarruf edeceksiniz. Küçük bir işyeri sahibi olarak Ats yenilenebilir enerji sistemleri ile çalışarak enerji kullanım maliyetinizi düşürebilirsiniz. Bu anlamda yatırım bedelini enerji bedeli olarak geri kazanıp. Devamında bedava enerji kullanımına sahip olabilirsiniz. Ats enerji sistemleri her işletme kurum ya da oturum alanları için farklı projeler ile sizlerin yanında olacaktır.
Bu saye de hem paradan tasarruf etmiş oluyorsunuz. Hem de çevre kirliliğine karşı duyarlı davran arak, çevre kirliliğine olan etkinizi azaltmış olursunuz.

Enerji verimliliği neden önemlidir?

Enerji verimliliği, aynı işi gerçekleştirmek için daha az enerji kullanmak demektir. Enerjinin daha verimli kullanımı, ev sahiplerinin, okulların, devlet dairelerinin, iş ve endüstriyel çevrelerin enerji kaynaklarına daha az para ödemesi demektir. Harcanan fazla paralar, tüketici ihtiyaçlarına, üretime, eğitim ve diğer hizmetlere harcanabilir. Enerjisi verimli bir ekonomi, fazla enerji kullanılmadan da gelişebilir. Bir ekonomi daha az enerji kullanırsa daha az kirletici üretmiş olur.
Kirlilik ve enerji birbirine sıkıca bağımlıdır. Eviniz ya da küçük işyeriniz için ve diğer binalar için enerji verimliliği binanın ısınma, serinleme ve aydınlanması için daha az enerjinin kullanılması demektir. Enerji koruyucu cihazların satın alınması da enerji verimliliğini artırır, bilgisayar ve bina ile ilgili diğer donanımlar gibi. Ev sahipleri ya da iş sahipleri için enerjiye daha az para ödenmesi paranın kazanılması demektir. Enerji departmanları enerjiyi kazanmak isteyen ev sahipleri ya da işletmeler için bir takım örnek uygulamaları ve enerji verimliliği projelerinin listesini sunmalıdır. Ats enerji sistemleri bu konuda da sizlere hizmet sunmaktadır.

Enerji, iş yapma yeteneğidir. Bedenimiz yediğimiz besinleri enerjiye dönüştürerek hareket eder. Bitkiler güneş ışığını enerjiye dönüştürerek büyür. Binalar ve otomobiller enerjiyle çalışır. Işık, ısı, elektrik, ses ve hareket birer enerjidir. Dünyamızda iki temel enerji kaynağı kullanılmaktadır. Doğal kaynaklardan elde edilen enerjiye yenilenebilir enerji denir.
Yenilenebilir enerjinin tesisler, hayvanlar ve insanlar tarafından kalıcı olarak tüketilmesi mümkün değildir. Enerji hayattır. Biz hayatınıza değer veren bir kurum olarak her zaman yanınız da olmaktan gurur duyarız. Paranızı sokağa atmayın bedava temiz enerji varken paranızla kirlenmeyin. Ats enerji sistemlerini arayın en küçük projeden en büyük projeye kadar sizlere ve hayatınıza değer katalım.

© 2016 ATS GRUP TÜRKİYE | TANRI YARATTIKLARINI YARATTIKLARI İLE KORUR!

logo-footer

BİZİMLE İLETİŞİMDE KALIN: