ATS Grup Yönetim Kurulu Başkanı R. Aytekin Türker, araçlarda yaşanan hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları uyarıyor.
Tüm yurt genelinde etkili olan ağır hava şartları özellikle İstanbul’u olumsuz olarak etkilemiştir. Yetkililerin günler öncesinden uyarılarına rağmen insanlar çok fazla önemsemeyip özel araçları ile çıktıkları gözlemlenmiştir. 17 Şubat Salı günü kar yağışının aniden bastırması ile insanlar karmaşa trafiğin ortasında kalıp ne yapacaklarını bilmez hale geldiler.
TEM yolunda, D-100 karayolunda, ana cadde ve sokaklarda kar yağışının artmasıyla birlikte birde yoğun trafik karışıklığı yaşanmıştır. Kayganlaşan yollarda çok sayıda araç yolda kalıp 10 larca kaza meydana gelmiştir.
İnsanlar kapanan trafikte kalmamak için araçlarını yol kenarlarına park edip evlerine veya ulaşabilecekleri kapalı yerlere gitmek için yürümeye başladılar. Bunu fırsat bulan kötü niyetli kişiler yol kenarına park edilmiş araçlara girerek içlerindeki değerli, satabilecekleri eşyaları, parçaları çalmaya başlamışlardır. Bunlarla ilgili birçok örnek duyduk ve televizyonlarda izledik.

Uyarılar Dikkate Alınmalı !

Bu konuda kişilerin daha dikkatli olmaları araçlarını güvenmedikleri yerlerde bırakmamaları gerekmektedir. Güvenlik kamera sistemi bulunan otoparklar tercih edilmelidir. Daha da önemlisi meteorolojik uyarılar dikkate alınmalı ve böyle durumlarda toplu taşıma araçları kullanılmalıdır.
Yaşanılan tüm bu karmaşa içerisinde durumu ve çalışmaları titizlikle kontrol eden İstanbul Valisi Vasip Şahin’e, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a, AFAD Müdürü Gökay Atilla Bostan, tüm ilçe belediye başkanlarına ve kaymakamlarımıza teşekkür ederim.

R. Aytekin TÜRKER

haberrevizyon-beylikdüzü-kar008

haberrevizyon-beylikdüzü-kar011

 

 

© 2016 ATS GRUP TÜRKİYE | TANRI YARATTIKLARINI YARATTIKLARI İLE KORUR!

logo-footer

BİZİMLE İLETİŞİMDE KALIN: