Nakşibendi Şeyhi Muhammed Nâzım Kıbrıs-î hazretlerinin oğlu Bahaddin Adil, merkezi İstanbul Beylikdüzü’n de bulunan ATS Şirketler Grubu’nu ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanı ve Haber Revizyon Dergisi İmtiyaz Sahibi R. Aytekin Türker tarafından karşılanan Bahaddin Adil, ATS Şirketler Grubu’na bağlı faaliyet gösteren ATS Elektronik Güvenlik Sistemleri, Haber Revizyon Ulusal Yayın Grubu ve ATS Yenilenebilir Enerji Sistemleri şirketlerinin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

ATS Yenilenebilir Enerji Sistemleri‘nin yapmış olduğu çalışmaları detaylı bir şekilde inceleyen Bahaddin Adil, güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren solar sistemler ile yakından ilgilendi.

Şeyh Muhammed Nâzım Kıbrıs-î Kimdir?

Nâzım Kıbrıs-î veya Şeyh Nâzım, Kıbrıs’ın Larnaka şehrinde 23 Nisan 1922 günü doğmuştur. Şeyh Muhammed Nâzım Kıbrıs-î, Mutasavvuf ve Nakşibendi şeyhidir. Lefke’de yaşamakta ve dünyanın pek çok yerinden müritleri Nâzım Kıbrıs-î nedeniyle Lefke’ye gelmektedir.

Soyu, anne tarafından Mevlevi tarikâtı kurucusu Mevlânâ Celâleddîn Rûmîye, baba tarafından Kâdiri tarikâtı kurucusu Abdülkâdir Geylânî’ye dayanır. 1940`larda İstanbul’da Kimya Fakültesini okudu. İstanbul’da bulunduğu dönem içerisinde Nakşibendi şeyhi Süleyman Erzurumi’ye bağlandı. Bir müddet kendini yetiştirdikten sonra şeyhinin izni ve işareti ile Şam’a gidip Şeyh Abdullah Dağıstani’ye bağlandı ve onun mânevi terbiyesine girdi.

Abdullah Dağıstani’nin emri ile insanlara tasavuf terbiyesini vermeye başladı.[1] 1973′de Şeyh’inin vefatı ile onun yerine geçti. 2011′de oğlu Mehmet Adil Efendi’nin, kendi yerine geçip, silsileyi devam ettireceğini ilan etti.

1941′de Hacı Emine Hanım ile olan evliliğinden dört çocuğu bulunmaktadır. Türkçe, Arapça, İngilizce ve Kıbrıs Rumcası olmak üzere dört dil bilmektedir.

ATS Şirketler grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Haber Revizyon Dergisi İmtiyaz Sahibi R. Aytekin Türker, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği KKTC gezisinde, Şeyh Nâzım Kıbrıs-î hazretlerini evinde şahsen ziyaret etti ve büyük oğlu Mehmet Adil ile hoş sohbet gerçekleştirdi.

© 2016 ATS GRUP TÜRKİYE | TANRI YARATTIKLARINI YARATTIKLARI İLE KORUR!

logo-footer

BİZİMLE İLETİŞİMDE KALIN: